Projektas „Sportuok ir būk aktyvus Visagine“

Sporto klubo „NAKS“ projektas „Sportuok ir būk aktyvus Visagine“ surinko 94 balų iš 100 galimų ir gavo bendros vertės 100 784 Eur finansavimą iš Sporto rėmimo fondo 2020–2023 projekto veikloms, tarp kurių Visagino progimnazijų ir vaikų darželių krepšinio infrastruktūros gerinimas, nemokamos sporto treniruotės 5–8 m. vaikams ir jaunimui, krepšinio varžybos ir vasaros stovyklos vaikams.

KAIP PANAUDOSIME RĖMIMO LĖŠAS

Rugpjūtis – Rugsėjis 2020

Pagerinsime Visagino miesto progimnazijų, vaikų dienos centro ir vaikų darželių krepšinio ir sporto infrastruktūrą.

Rugpjūtis 2020–2023

Aktyviausiems projekto dalyviams nuo 8 iki 15 metų rugpjūčio mėnesį prie Baltijos jūros organizuosime vasaros sportinę stovyklą „Bėk ir poilsiauk“.

Rugsėjis 2020 – Balandis 2023

Nuo rugsėjo iki balandžio skatinsime vaikus ir jaunimą reguliariai dalyvauti fizinio aktyvumo veiklose darželiuose ir Visagino sporto salėse.

Geriname Visagino švietimo įstaigų krepšinio infrastruktūrą

Ar jūs žinote, kad 5–8 metų amžiaus vaikams rekomenduojamas krepšinio lanko aukštis turėtų būti 2,60 m? Iki šios savaitės Visagine su reguliuojamo aukščio krepšinio lentomis buvo įrengta tik viena salė. Dabar jų tapo daugiau!

2020 m. spalio mėnesį Sporto klubas „NAKS“, įgyvendindamas Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Sporto rėmimo fondo lėšomis (#SportoRėmimoFondas) dalinai finansuojamą sporto projektą „Sportuok ir būk aktyvus Visagine“, įsigijo ir perdavė naudoti 8 krepšinio lentas su su reguliuojamu aukščiu, 50 krepšinio kamuolių (1, 3 ir 5 dydžio) ir 8 krepšinio stovus Visagino švietimo įstaigoms ir Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos Dūkšto skyriui.

Dabar krepšinį nuo 5-6 metų galima žaisti:

„Verdenės“ gimnazijoje
Draugystės progimnazijoje
„Gerosios vilties“ progimnazijoje
„Žiburio“ pagrindinėje mokykloje
Dūkšto „Ryto“ gimnazijoje

Visagino vaikų darželiuose:
„Gintarėlis“
„Auksinis raktelis“
„Auksinis gaidelis“
„Ažuoliukas“

3X3 IR PAPLŪDIMIO KREPŠINIO TURNYRAI

Tam, kad būtų užimti vaikai, vasaros atostogų laikotarpiu bus organizuojamos 3×3 bei paplūdimio krepšinio varžybos.

Tokie turnyrai puikiai prisideda prie krepšinio populiarinimo regione. Tikimės, kad prie iniciatyvos prisijungs komandos iš Ignalinos ir Zarasų rajono.

2021 metai

2021 metais buvo organizuoti vaikų 3×3 krepšinio turnyras bei paplūdimio krepšinio turnyras.

Dėl blogo oro buvo atšauktas naktinis 3×3 krepšinio turnyras, kuris turėjo įvykti rugpjūčio 28 d.

2022 metai

Organizuotas 3×3 vaikų krepšinio turnyras tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti.

Liepos 23 d. Visagine poilsio zonoje įvyko III paplūdimio krepšinio turnyras.

2022 m. rugpjūčio 13 d. Visagino futbolo stadione buvo organizuotas 3×3 naktinio krepšinio turnyras.

VISAGINO KREPŠINIO PIRMENYBĖS

V.Bukauskas atidaro Visagino krepšinio pirmenybės

2020-2023 metais sporto rėmimo fondo lėšomis dalinai bus remiamos Visagino miesto pirmenybės.  

Reguliarus dalyvavimas krepšinio varžybose kartu su organizuojamų treniruočių lankymu skatins bent jau minimalų fizinį aktyvumą tarp jaunimo ir suaugusių.

Dėl šalyje įvesto karantino buvo nuspręsta perkelti pirmenybes į 2021 m. rudenį.

2021 m. pirmenybės

2021 m. spalio 17 d. Visagino krepšinio mokyklos salėje oficialiai startavo miesto krepšinio pirmenybės. Jose dalyvavo 8 komandos iš Visagino (5), Tverečiaus, Ignalinos ir Utenos.

Prieš pirmąsias varžybas įvyko simbolinis krepšinio mokyklos atidarymas. Visagino savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Andrius Bukauskas simboliškai atidarė rungtynes tarp Ilgių Sodybos ir And One komandų.

Prieš rungtynes visos komandos gavo krepšinio aprangų komplektus.

2022 m. pirmenybės

2022 m. spalio 16 d. Visagino krepšinio mokyklos salėje startavo krepšinio pirmenybės, kur Jose dalyvavo 9 komandos iš Visagino, Ignalinos rajono, Zarasų ir Utenos.

Net 5 ekipos reprezentuoja Visaginą, po vieną atstovą turi Strigailiškis, Utena ir Zarasai. Čempionatas vyks nuo spalio iki balandžio mėnesio. A ir B diviziono finalus numatoma organizuoti 2023 m. balandžio 1 d.

Pirmame etape komandos paskirstytos į tris grupes: A, B ir C. Grupių nugalėtojai ir geriausia iš 2 vietą užėmusių komandų pateks į „A“ divizioną, o likusios 5 kovos dėl galimybės grįžti į stipriausią divizioną.

2023 m. pirmenybių taurės varžybos

2023 m. kovą 8 stipriausios Visagino krepšinio pirmenybių komandos varžysis dėl Visagino krepšinio pirmenybių taurės. Varžybos vyks dviejose divizionuose A ir B.

Ketvirtfinalyje „Centro” ir „Ilgių sodybos” komandos įrodė savo pranašumą ir užtikrintai žengė į A diviziono finalus.

Centras vs. Zarasų Jauniai 77:61
Ilgių sodyba vs. Visagino Policija 98:64

Pusfinalio varžybose staigmeną pateikė Visagino krepšinio mokyklos komanda, kuri pirmenybėse užemė 8 vietą, bet sugebėjo įtikinimai laimėti prieš Visagino policijos krepšininkus ir pateko į B diviziono finalus.

Aštri kova vyko ir A diviziono porose, kur truputi geriau pasirodė „And One” ir „Strigailiškio” komandos.

PUSFINALIAI (B Divizionas)

Zarasų Jauniai vs. Atomic Zombies 87:89

Visagino Policija vs. Visagino KM 65:87

PUSFINALIAI (A Divizionas)

And One vs. Ilgių sodyba 85:75

Strigailiškis vs. Centras 73:67

VASAROS STOVYKLOS

Vasaros sportinės stovyklos tai puikus būdas pasiruošti savo kūną mokslo metams ir pagerinti stovyklą. Mes stengiamės kombinuoti aktyvų poilsį ir sportines treniruotes, kad vaikams būtų smagu ir įdomu praleisti laiką be telefono ir su juo.

Pirmumo teisė patekti į vasaros stovykla atitenka vaikams, kurie aktyviai dalyvauja projekto veiklose ir kam jau sukako bent 8 metai.

Stovykla 2020

2020 metais Palangoje buvo organizuota pirmą 11 dienų ir 10 nakvynių stovykla, kur dalyvavo 23 vaikai iš Visagino miesto. Per 11 dienų vaikai išmoko, kaip naudotis pulsometrais ir „Runkeeper“ programele. Kiekvienas dalyvis nubėgo virš 50 km.

Stovykla 2021

2021 metais stovykloje dalyvavo 25 vaikai iš Visagino ir Rimšės. Stovykla vyko 13 dienų.

Jeigu norite, kad jūsų vaikas būtų sveikas, fiziškai aktyvus ir užimtas sportu visus metus – užrašykite jį į Visagino krepšinio mokykla arba kreipkitės į sporto klubą „NAKS“ ir dalyvaukite mūsų projekto veiklose.

Stovykla 2022

2022 m. rugpjūčio 1-12 d. Palangoje buvo sėkmingai organizuota jau trečia vasaros stovykla „Bėk ir poilsiauk – 2022”. Šiemet stovykloje dalyvavo 25 vaikai iš Visagino ir Dūkšto. Džiugina tai, kad prie stovyklos prisijungė mergaites ir berniukai, kurie 2020 metų rudenį pradėjo lankyti nemokamas sporto treniruotes projekto „Sportuok ir būk aktyvus Visagine”.

Stovyklos metu dalyviai prabėgo daugiau nei 80 km, žaidė edukacinį žaidimą „Kahoot”, pramogavo poilsio parke Boom Park. Ir tai neskaičiuojant pasivaikščiojimų po Palangą ir įvairių žaidimų nuo tinklinio iki rankinio.

Įspūdžių ir įkrautos energijos tikrai turėtų užtekti artėjantiems mokslo metams.

Sporto rėmimo fondas
Projektas “Sportuok ir būk aktyvus Visagine” bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Nacionalinė sporto agentūra.