Krepšinio treniruotės

Kodėl verta atvesti vaiką į krepšinį?

Žaisdamas su kamuoliu vaikas lavina koordinaciją, taip pat tampa ištvermingesnis po nuolatinių kvėpavimo aparato treniruočių: staigaus įsitempimo, metimo, šuolio, veržimosi ir bėgimo metu.

Reguliarios treniruotės suteikia galimybę vaikui tapti ištvermingesniam, iniciatyvesniam, drąsesniam ir ryžtingesniam priimant sprendimus. Pagreitėja mąstymas, reakcija, lavinama savikontrolė. Žaidėjas mokosi savarankiškumo, kryptingo tikslo siekimo. Šie įgūdžiai, išsiugdyti treniruočių metu, yra naudingi ir už aikštelės ribų.

Teigiamą įtaka vaiko sveikatai lydi stabilios psichikos ir valingo charakterio sportininko formavimas. Komandinis žaidimas puoselėja asmenybės iniciatyvumą ir komunikabilumą, moko veiksmų taktikos judant tikslo link, o dinamiškas varžymosi procesas motyvuoja ieškoti kūrybinių sprendimų sunkiose situacijose. Sistemingos treniruotės padeda sustiprinti kvėpavimo, širdies ir virškinimo sistemas.

Pastebimai pagerinamas vidaus sekrecijų liaukų darbas. Užsiėmimai daro teigiamą įtaką nervų sistemai. Vaikas tampa ramesnis ir labiau susikaupęs.

Verta paminėti, kad reguliarios krepšinio pamokos plės vaiko periferinį matymą, kels tikslumą ir regimo vaizdo apdorojimo greitį. Tyrimai parodė, kad reguliarios krepšinio treniruotės 40% padidina regos jautrumą spalviniams impulsams. Tai vyksta dėl to, kad vaikas nuolat turi stebėti situaciją aikštelėje, kuri kinta kiekvieną akimirką. Krepšinis padeda pagerinti ir vestibiuliarino aparato (pusiausvyros) veiklą, juk reikia ne tik stebėti judančius objektus, bet ir atlikti tam tikrus veiksmus: šuoliai, sukimasis vietoje, kamuolio varymas. Krepšinis padeda vaikui sustiprinti sąnarius, raumenis ir sausgysles.

Saulius Navickas ir Pavel Tiapša (BBBL rungtynės, Latvija)

Štai 8 priežasčių dėl kurių verta lankyti krepšinio treniruotes:

  1. Krepšinis populiariausia sporto šaka Lietuvoje.
  2. Krepšinio sezonas tęsiasi šaltuoju metų laiku.
  3. Treniruotės ir varžybos vyksta puikiomis sąlygomis (šilta salė, treniruoklių salė, atnaujinti persirengimo kambariai, dušai, naujas inventorius, naujos uniformos)
  4. Krepšininkas keliaudamas į rungtynes turės galimybę pamatyti ir pažinti kitus Lietuvos miestus.
  5. Krepšininkas įgyja daug žinių apie sveiką gyvenimo būdą ir supranta jo prasmę žmogui bei jo sveikatai.
  6. Krepšininką supanti aplinka (treneriai, komandos draugai, tėveliai) padeda apsaugoti jį nuo žalingų pagundų.
  7. Komandos nariai tampa draugais ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų.
  8. Krepšininkas bus puikiai pasiruošęs fiziškai, nes per 1 valandą krepšininkas:
    – sudegina 700 kalorijų
    – prabėga daugiau nei 4 km
    – 350 kartų keičia bėgimo tempą
    – 500 kartų keičia judėjimo kryptį
    – atlieka apie 300 posūkių
    – gynyboje atlieka apie 500 judesių kojomis bei 150 – rankomis
    – atlieka 90 šuolių ir 260 pasilenkimų