Kategorijos
Naujienos

Visagine įvyko trečias paplūdimio krepšinio turnyras

2022 m. liepos 23 d. „Drakonų valčių festivalio” metu Visagino miesto paplūdimyje įvyko jau trečias paplūdimio krepšinio turnyras, kur dalyvavo šiemet 9 komandos berniukų iki 14 metų, suaugusių ir moterų grupėse.

Visaginiečiai dar kartą įrodė, kad yra pamišę dėl krepšinio ir žaidžia jį visur, kur įmanoma. Arba ten, kur, atrodo, neįmanoma – net ir paplūdimyje.

Paplūdimio krepšinį žaidžiama nevarinėjant kamuolio – tai yra bene pagrindinis skirtumas nuo didžiojo krepšinio taisyklių ir tai daro sporto šaką prieinamą beveik visiems. Iš žaidėjo sparčiai populiarėjanti sporto šaka reikalauja daugiau fizinio pasiruošimo, nes bėgioti ant smėlio žymiai sunkiau, negu įprastoje krepšinio aikštelėje.

Paplūdimio krepšinio pagrindinės taisyklės

  • žaidimas vyksta 12-15 m. ilgio krepšinio aikštelėje ant 2 krepšių (jeigu jų nėra galima žaisti ant vieno kaip 3×3 krepšinyje)
  • su kamuoliu galima daryti 2,5 žingsnio (po jų galima sustoti, perduoti kamuolį komandos draugui arba mesti į krepšį)
  • 2 taškai už tikslų metimą iš žaidimo (tritaškių nėra)
  • 1 taškas iš baudos linijos
  • jeigu kamuolys krenta ant žemės, valdymą gauna komanda, kurios žaidėjas pirmas paliečia kamuolį
  • žaidimo trukmė 2 kėliniai po 5 minutes

Krepšinio turnyre Visagine aštriausia kova vyko vyrų grupėje, kur dalyvavo 4 komandos: „VSC United”, „Dūkštiečiai”, „Bebrai” ir „Ilgių sodyba”. I etape komandos žaidė rato sistema, kur geriausiai pasirodė VSC United krepšininkai, kurie laimėjo visas 3 kovas. Antra vieta atiteko „Ilgių sodybai”, trečia turnyro svečiams iš Dūkšto, ketvirti liko jauniai su linksmu pavadinimu „Bebrai”.

Pusfinaliuose sensacijų neįvyko. „VSC United” nesunkiai 36:18 laimėjo prieš „Bebrus”, o „Ilgių sodybos” atstovai 17:10 nugalėjo „Dukštiečius”. Finale turnyro žiūrovai ir dalyviai stebėjo tikra vyrišką kovą, kur netruko emocijų ir noro laimėti. „Ilgių sodybos” komandai pavyko revanšuotis už pralaimėjimą grupėje 19:14 ir triumfuoti turnyre. Trečia vieta atiteko kaimynams iš Dūkšto, o ketvirtą Visagino jaunimui.

Vaikų iki 14 metų grupėje geriausiai pasirodė „Almaz” komanda, antra vietą užėmė „Kepuraitės”, o trečia atiteko VSV komandai.

Bet daugiausiai emocijų buvo moterų grupėje, kur tarpusavy varžėsi „Intersurgical” komandos narės. Nors paplūdimio krepšinio niekas iš moterų iki šiol net nematė, po keliu minučių žaidimo pasipylė ir prasirvežimai po krepšiu, ir taiklūs metimai ir tikslūs perdavimai. Po 2 kėlinių daugiau taškų įmetė „Balta” komanda, bet pralaimėjusių šioje grupėje tikrai nebuvo. O paplūdimio krepšinis dar karta įrodė, kad tai žymai lengviau prieinama vasaros sporto šaka, negu įprastas krepšinis arba 3×3 krepšinis.

Varžybų metu buvo organizuoti baudos metimų ir metimo iš aikštelės vidurio konkursai, kur galėjo dalyvauti visi norintys.

Turnyro organizatoriai sporto klubas „NAKS” dėkoja festivalio organizatoriui Jevgenijui Šuklinui už galimybę prisijungti prie šventinės festivalio atmosferos, Sporto rėmimo fondui už apdovanojimus ir fizinio aktyvumo plėtojimą Lietuvoje, o renginio dalyviams už emocijas ir kovą paplūdimio krepšinio aikštelėje.

Projektas “Sportuok ir būk aktyvus Visagine” bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas.

Sporto rėmimo fondas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *