Visagino m. krepšinio pirmenybių finalai – 2016

Čempionų šokis

Šeštadienį, gegužės 14 dieną rekreacijos ir paslaugų centre įvyko Visagino miesto krepšinio pirmenybių finalai. Pagal žiūrovų skaičių ir atkaklią kovą rungtynės nebuvo prastesnės net už Eurolygos finalo ketverto varžybas, kurios tomis pačiomis dienomis vyko Berlyne.

Nuotraukos: J.Cholodova, K.Šuminaite

Diena prasidėjo nuo grupės B finalų. Juose santykius aiškinosi komandos reguliariajame sezone užėmusios 5-8 vietas.

B grupės mažasis finalas dėl 3 vietos

SC-2 – Atomic Zombies 49:55 (13:16, 16:12, 10:12, 10:13)

Sc-2: E.Čugunovas 25;

Atomic Zombies: K.Treize -16; V.Petiukevič 15;

Pati vyriausia turnyro komanda (Anatomic Zombies) iki šio susitikimo buvo pralaimėjusi visas rungtynes. Dėl to pergalė paskutiniame mače jiems buvo garbės reikalas. Didžiąją laiko dalį vyko labai įtemptos rungtynės, tačiau jų pabaigoje jaunieji sporto centro krepšininkai nesugebėjo susitvarkyti su emocijomis. Labai daug klaidų inicijavo tai, kad varžovai lemiamu metu spurtavo į priekį ir išplėšė pirmąją, bet tokią svarbią pergalę!

Atomic Zombies Tean
Atomic Zombies komandos atstovai

B grupės didysis finalas dėl 1 vietos

SC-1 – VTVPMC 61:58 (9:11, 11:19, 25:15, 16:13)

• SC-1: M.Gasperavičius – 21; R.Abramovič – 20;
  • VTVPMC:  R.Labuckas -17; A.Čižys – 12;

B grupės finalas buvo labai įdomus. Tie žiūrovai, kurie nepatingėjo ateiti į salę iki pagrindinių mačų pradžios tikrai nepasigailėjo. Profesinio mokymo centro komanda rodžiusi patį ryžtingiausią krepšinį viso čempionato metu, per du kėlinius sugebėjo įgauti 10 taškų pranašumą. Atrodė, kad sporto centro krepšininkams jau nelemta sugrįžti į rungtynes, tačiau patirtis ir geresnis žaidimo lygis turėjo didelę įtaką. Jau trečiame kėlinyje Nikolajaus Aleksejenko auklėtiniai sugebėjo ne tik sugrįžti, bet ir išsiveržti į priekį. Po šio netikėto spurto, mažai kas tikėjo pirmoje rungtynių pusėje dominavusiais profesinio mokymo centro krepšininkais, tačiau V. Čižio komanda tikėjo patys savimi. Pora sėkmingų epizodų gynyboje, greitos atakos ir tolimi metimai padėjo komandai VTVPMC išlyginti rezultatą likus minutei iki pagrindinio laiko pabaigos (58:58)  .

Pabaigoje agresyviausias turnyro žaidėjas M. Gasperavičius atliko lemiamą prasiveržimą po krepšiu, kurio metu išprovokavo varžovų pražangą bei baudos metimais persvėrė rezultatą savo komandos naudai. Atsakomoje atakoje  A. Čižio bandymas išlyginti rezultatą buvo nesėkmingas. Vėliau sekė, taktinės pražangos, kurios tik įtvirtino SC-1 krepšininkų pergalę 61:58..

Pasibaigus rungtynėms komandos buvo apdovanotos taurėmis, o žaidėjai, kurie buvo išrinkti į trečiąjį simbolinį penketą – medaliais. B grupės finalo rėmėjas buvo  internetinė parduotuvė skirta bėgimo mėgėjams ir aktyvaus gyvenimo puoselėtojams – Aplenksave.lt

Kova dėl 3 vietos

Visagino Policija – Zarasų „Vega“ 89:65 (27:16; 13:16; 30:15, 19:18)

• Visagino Policija: P. Daukantas – 31; G.Griškys – 17; G.Badaška – 14;
  • Zarasų „Vega“:  Jusys -31; Braidokas – 18;

Nuo pirmų minučių Visaigno policijos komisariato komanda kartu su sporto centro žaidėjais turėjo iniciatyvą savo rankose. Bet? Nepaisant patirties ir ūgio pranašumo, pirmoje pusėje nepavyko pasiekti taškų persvaros. Zarasų komanda naudodamasi priešininko trūkumais rinko taškus ir išlaikė rungtynių intrigą. Į pertrauką komandos išėjo su rezultatu 40:32. Lūžis įvyko trečiame kėlinyje, kurį Policijos komanda laimėjo 30:15. Beliko tik išlaikyti persvarą.

Konkursai

Po kovos dėl trečios “A” grupės vietos vyko konkursų programa, kur krepšininkai galėjo pademonstruoti savo individualius sugebėjimus ir laimėti rėmėjų įsteigtų prizų.

Konkursas “Skills Challenge”

Skills Challenge konkurse komdos varžėsi pasitelkdamos driblingą, greitį ir metimų tikslumą. Šio konkurso dalyviai turėjo varytis kamuolį tarp 6 kūgelių ir pataikyti į krepšį iš trijų nuotolių – vieno metro; nuo baudos linijos; ir nuo tritaškio linijos.

Finale susitiko SC-1 ir VTVPMC krepšininkai. Šį kartą mokyklos komanda atsirevanšavo ir gavo suvenyrų ir prizų iš konkurso rėmėjų –

VTVMPC - Skills challenge konkurso nugalėtojai
VTVMPC – Skills challenge konkurso nugalėtojai

Tritaškių konkursas

Tolimų metimų konkurse iš 6,5 metro dalyviai turėjo mesti 20 metimų per vieną minutę.  Į finalą pateko du Visagino linijos žaidėjai – Valius Sipčenko ir Laimonas Velička. Dvikovą nugalėjo Laimonas Velička sugebėjęs surinkti 11 iš 20 taškų finale. Pagrindinis šio konkurso rėmėjas buvo krepšinio atributikos internetinė parduotuvė

Papildomais prizais apdovanojo

Oro Karaliaus (dėjimų) konkursas

Prieš pirmenybių finalą įvyko ir dar vienas konkursas, kuris buvo pats įspūdingiausias – tai dėjimų konkursas. Konkurse dalyvavo keturi krepšininkai:

• Anatolijus Michailovas (Karta-Y)
  • Donatas Kilas (Karta-Y)
  • Valius Sipčenko (Visagino Linija)
  • Aurimas Velička (Visagino Policija)

Kiekvienas dalyvis demonstravo tris skirtingo sudėtingumo dėjimus, kuriuos vertino ekspertų komisija. Konkursą nugalėjo Donatas Kilas, kuris sudrebino ir paliko daug įspūdžių žiūrovams ir dalyviams (surinko 43 komisijos balus iš 45). Antras liko A. Michailovas.

Nugalėtoją apdovanojo:

Donatas Kilas - Oro karalius 2016

FINALAS

Visagino Linija – Karta-Y 82:74 (18:19, 27:14,12:19,25:22)

• Visagino Linija: D.Romančenko – 23; L.Velička – 19; B.Griškevičius – 12;
  • Karta-Y: A.Bražnikovas – 21; M.Liepa – 11; D.Chrečkov – 10; A.Velavičius – 10;

Finalinė miesto pirmenybių kova klojosi beveik tokiu pačiu scenarijumi kaip ir reguliariame sezone (tada Visagino Linija laimėjo rezultatu 70:64). Vienintelis skirtumas buvo tai, kad šį kartą susirinko visi komandos Karta-Y žaidėjai.

Pirmoje rungtynių pusėje Karta-Y turėjo atrasti geriausią žaidėjų sudėtį aikštelėje. Kol tai vyko, gerai susižaidusi Visagino Linijos komanda plėšėsi pirmyn bausdama varžovus už klaidas gynyboje. Į pertrauką komandos išėjo su visišku Visagino Linijos – turnyro favoritės – panašumu 45:33.

Pirmąkart buvo surengtas konkursas žiūrovams, kur buvo ir ašarų, ir šypsenų, džiaugsmo emocijų ir nusivylimo. Dalyvauti galėjo visi norintys, todėl tai leido komandos pailsėti, o Kartai-Y sukaupti jėgas.

Į trečią ketvirtį komanda Karta-Y išėjo nusiteikusi pakeisti rungtynių eigą, tačiau pirmas penkias minutes reikšmingų pasikeitimų neįvyko. Visagino Linijos krepšininkai užtikrintai laikė persvarą ir neleido varžovui pasivyti. Vienu metu persvara siekė 18 taškų. Bet tuo krepšinis ir žavi, kad viskas gali pasikeisti per kelias minutes. Finale situacija ėmė keistis ketvirčio pabaigoje, kai po keitimų ir keleto sėkmingų tolimų metimų Kartai-Y pavyko šiek tiek sumažinti skirmtumą (-5 trečio kėlinio pabaigoje).

Lemiamame ketvirtyje Karta-Y ėmė agresyviau žaisti gynyboje, o dar keli tritaškiai skirtumą sumažino iki minimalaus. Abiejose salės pusėse susirinkę žiūrovai kėlė tokį triukšmą, kad nebuvo girdėti net teisėjų švilpuko.O kai A. Bražnikovas taikliai įmetė dvi baudas ir išlygino rezultatą 62:62, dūdų, būgnų, sirenų, tarškalų ir šauksmų triukšmas turbūt buvo girdimas net trečiame mikrorajone.

Kovos pabaiga klojosi itin nervingai, tačiau atidirbtas Visagino Linijos lyderių – L. Veličkos ir D. Romančenko – darbas lenkė rungtynių pabaigą favoritų naudai. Visagino Linija visose Visagino miesto krepšinio pirmenybėse demonstravo puikų komandinį darbą ir nusipelnė stipriausios Visagino komandos titulo.

Apdovanojimų ceremonijoje komanda nugalėtoja gavo pereinamąją taurę. Ši taurė atiteks tam, kuris tris kartus iš eilės nugalės Visagino krepšinio pirmenybes. Taip visoms komandos buvo įteikti  „Visagino Linijos“ vertingi prizai.

Geriausiu finalo žaidėjų buvo pripažintas Dovydas Romančenko, kuris gavo taurę ir vertingus prizus iš internetinės parduotuvės Superfanas.lt

Turnyro nominacijos

• Geriausias finalo žaidėjas – Dovydas Romančenko (Visagino Linija)
  • Rezultatyviausias turnyro žaidėjas – Anatolijus Velavičius (Karta-Y)
  • Geriausias veteranas (38+ metų) – Sergejus Kotovas (Karta-Y)
  • Geriausias jaunas žaidėjas – Justas Černiauskas (Visagino Linija)
  • Agresyviausias žaidėjas – Mindaugas Gasperavičius (SC-1)
  • Geriausias turnyro snaiperis – Domantas Pupinis (Visagino Linija)

Simbolinis turnyro penketas

Simbolinis penketas - 2016
D.Pupinis, L.Velička, J.Černiauskas, M.Gasperavičius, A.Velička

Sporto klubas “NAKS” dėkoja visiems turnyro rėmėjams už suteiktus atminimo prizus ir individualius prizus. Taip pat dėkojame partneriams – Visagino savivaldybei ir UAB “TTS” už pagalbą rengiant ir platinant renginį ir fotografui Jevgenijai Cholodovai už puikas nuotraukas.