Rugsėjo 21 d. – Legendiniai „Harlem Globetrotters“ Visagine

Harlem Globetrotters

Rugsėjo 21 dieną 14:00 val. Visagino Rekreacijos paslaugų centre (Vilties g. 5A) legendiniai Harlem Globetrotters krepšininkai, visame pasaulyje žinomi kaip „geros valios ambasadoriai“ pristatys Visagino vaikams programą „Patyčių prevencijos Abėcėlė“.

Garsioji krepšinio komanda šią programą parengė bendradarbiaudama su JAV Nacionaline kovos su smurtu kampanija. Programos pamatinės sąvokos yra veiksmas, drąsa, supratimas bei atjauta.

„Patyčių prevencijos Abėcėlė“ skirta 6-12 metų vaikams, su kuriais Globetrotters krepšininkai aptars pagrindines sąvokas bei supažindins vaikus su kasdienybėje sutinkamais būdais, padedančiais mažinti patyčias. Vaikams bus pasakojama apie komandinės veiklos svarbą – būdami jos nariais mažieji nuolat mokosi palaikyti vieni kitus ir laiku užkirsti kelią patyčioms. Svarbi patyčių ir smurto prevencijos žinia bus  perteikiama vaikams pasitelkiant Harlem Globetrotters  krepšininkų išlavintą kamuolio valdymo techniką bei jiems būdingą humoro jausmą.

JAV Nacionalinės kovos su smurtu kampanijos įsitikinimu, jei vaikai imsis apmąstyti savo veiksmus ir sąmoningai vengs tarpusavio konfrontacijos, jie sugebės susikurti aplinką, kurioje agresyvi laikysena nebus toleruojama, o smurto apraiškų bus gerokai mažiau. Viliamės, kad Harlem Globetrotters krepšininkai įkvėps mažuosius programos dalyvius sekti jų pavyzdžiu bei suteiks vaikams vertingų pamokų, svarbių ne tik jų besiformuojančiam charakteriui, bet ir gebėjimui užjausti ir suprasti šalia esantį žmogų.

  • Renginį Visagine organizuoja JAV ambasada.
  • Renginio partneriai – Visagino kultūros centras, Visagino savivaldybė, Visagino Rekreacijos paslaugų centras.

Renginio dalyviai

Buckets Blake

Buckets Blake

Ūgis: 188 cm

Pozicija: gynėjas

Gimtasis miestas: Phoenix , AZ

Numeris: 15

Universitetas: Wayomingo universitetas

Gimimo data: gruodžio 9 d.

Buckets Blake gimė, užaugo ir tebegyvena Finikso mieste, Saulės slėnyje, Arizonos Valstijoje Jo pirmoji pažintis su krepšiniu įvyko stebint NBA komandos „Phoenix Suns“ žaidimą, kai jam dar buvo penkeri metai. Savo pirmąjį krepšinio lanką jis pasigamino pats. Iškirpęs skylę tėvo skrybėlėje ir  ją apvertęs, mėgdavo mėtyti į savo pasidirbtą „krepšį“ teniso kamuoliukus.

Po tokios praktikos jis tapo vienu tiksliausiai metančių kamuolį krepšininkų (tas gebėjimas jam atnešė krepšininko vardą „Buckets“). Jo metimo būdai yra patys įvairiausi, o kai kuriuos iš jų krepšininkas yra itin išlavinęs. Žaidėjas yra pasiekęs Guinnesso pasaulio rekordą, įmesdamas daugiausiai metimų per minutę „bobutės“ stiliumi iš aikštelės vidurio. Jis pataikė šešis kartus, o tai yra vienu kartu daugiau, nei ankstesnio rekordininko rezultatas. Visus šešis metimus jis pataikė net per 46 sekundes.

2016 metų kovo mėnesį  Buckets atliko geriausią metimą iš labai didelio aukščio visoje komandos istorijoje. Pakibęs 90 m aukštyje virš Džordžijos valstijoje esančio Akmens kalno viršūnės,  jis sugebėjo pataikyti į krepšį, įrengtą apačioje.

Labiausiai Buckets įkvėpė jo tėvai, nes jie visuomet stengėsi įtraukti sūnų ir jo devynis brolius bei seseris į prasmingas veiklas. Tėvai ypatingai didžiavosi savo sūnumi jam  įgijus psichologijos bakalauro laipsnį 2012 m. Nepaisant savo užimtumo ir nuolatinių kelionių po pasaulį ištisus metus, Buckets buvo tris kartus patekęs į geriausių studentų sąrašą savo studijų metu.

Paprašytas papasakoti vieną iš brangiausių savo vaikystės prisiminimų apie krepšinį, sportininkas mini atvejį, kai jis pagaliau sugebėjo perimti krepšinio kamuolį iš vyresniojo pusbrolio, kuris išmokė jį „varytis“:

„Jis buvo vienas geriausių mūsų valstijos krepšinio žaidėjų ir  niekada lengvai neperduodavo man kamuolio, tad man kaskart reikėdavo stengtis jį perimti. Kai man pagaliau pavyko tai padaryti, mano pasitikėjimas savimi taip išaugo, kad nutariau susieti savo likimą su krepšiniu.“

Paauglystėje Buckets atsiskleidė ne tik kaip išskirtinių gebėjimų krepšininkas, bet ir puikus bėgikas bei futbolo žaidėjas. Augančiam krepšinio talentui būtent jo gimnazijos treneris, Michael Ellsworth parodė, kad sunkus darbas duoda vaisių ir aikštelėje, ir gyvenime.

Šiuo principu sportininkas vadovavosi studijuodamas Arizonos Vakarų koledže, o vėliau ir Vajomingo universitete, kur buvo išrinktas rinktinės kapitonu bei labiausiai vertinamu žaidėju. Jis vedė komandą į priekį demonstruodamas aukščiausio lygio kamuolio atkovojimo, perdavimo ir taiklumo rezultatus

Buckets ypatingai vertina darbą su vaikais ir yra puikus Harlem Globetrotters gerosios valios ambasadorius. Krepšininkas viliasi, kad ateityje jis galės atidaryti savo sporto salę ir joje padėti vaikams ugdyti charakterį ir savigarbą per sportą. Jis  skatina jaunimą siekti geriausių rezultatų ir, taip pat, išlikti savimi, nes bandyti būti kuo nors kitu yra ypatingai sunku.

 Ace Jackson

Ace Jackson

Ūgis: 163 cm

Pozicija: gynėja

Gimtasis Miestas: Harisburgas, Pensilvanija

Numeris: 1

Universitetas: Point Loma Nazarene universitetas

Ace Jackson niekada nesibaimino žengti drąsių ir sunkiai įveikiamų žingsnių savo gyvenime. Kai jai buvo vos šešeri, Ace paprašė savo tėvo išmokyti ją žaisti krepšinį. Mergaitė matė, kaip dėmesingai jos tėtis  mokė brolį šios sporto šakos.

„Iš pradžių tėtis atsisakė tai daryti, nes aš buvau nedidelio ūgio, o be to – mergaitė‘‘, pasakojo Ace. „Kartą aš pagrasinau pasiskųsianti mamai ir jis greitai pakeitė nuomonę ir ėmėsi mokyti mane žaisti krepšinį“, linksmai mena krepšininkė.

Ace kelyje į profesionalų krepšinį, aukštumų siekti ją skatino visos jos trenerės – besimokant ir mokykloje, ir gimnazijoje. Pasak Ace, jos trenerės buvo labai stiprios, protingos ir nepriklausomos moterys, padėjusios jai atkakliai siekti užsibrėžto tikslo: „Jos atidarydavo sporto sales anksti, kad aš galėčiau pasitreniruoti prieš prasidedant pamokoms. Mano trenerės buvo atsidavusios man, o aš – joms ir kartu visai savo komandai“.

Jaunoji sportininkė dalyvaudavo krepšinio stovyklose, kurias organizuodavo Harlem Globetrotters  narys Franklin Handles. Jis išsyk pastebėjo ypatingą talentą ir paskatino merginą išbandyti jėgas žaidžiant šioje komandoje.

„Aš visada turėjau siekį ir norą padėti žmonėms“ – tvirtino krepšininkė. „O būdama Harlem Globetrotters nare, galiu šį norą realizuoti ir keisti žmonių gyvenimus į gerąją pusę.“

Pirmuosius dvejus metus Ace žaidė krepšinį Savanos Valstijos Universitete, kur ji greitai atsiskleidė kaip gera žaidėja gynyboje bei puiki tritaškių metikė. Ji buvo savo komandos lyderė, surinkusi daugiausiai taškų, o NCAA lygoje jos komanda tuo metu užėmė antrąją vietą. Merginai perėjus į Point Loma Nazarene universitetą Kalifornijoje paskutiniesiems dviem studijų metams, ji ir vėl tapo komandos lydere ir taikliausia tritaškių metike.

Šalia krepšinio, Ace taip pat suvokė akademinių studijų svarbą ir įgijo verslo administravimo bakalauro laipsnį, o per savo universitetinius metus ji net kelis kartus pateko į geriausių studentų sąrašą.

„Mano tėtis visada man kartojo, kad man reikia daug mokytis bei treniruotis ir mokykloje, ir universitete. O jei aš tai darysiu, mane lydės sėkmė“, dalinosi mintimis Ace.

Šiandien sportininkė tęsia sėkmingą karjerą krepšinyje Harlem Globetrotters komandos gretose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *